Relació cantades mes de Novembre 2018:05/11-MODIFICADA:09/11

1e bloc: BARCELONA I PROVINCIA:
Divendres, 09/11:
09/11 - 17:00- LA MARBELLA DEL POBLENOU- "Homenatge a la Gent Gran"- Casal Joan Casanellas- C/Concili de Trento,35- Bcn.
09/11 - 21:00- ELS PESCADORS DE L'ESCALA- Sala Pal-ladius- C/Velazquez,10- Palleja.
Dissabte, 17/11:
17/11 - 19:30- PEIX FREGIT- Plaça Carme Monturiol- Bcn.
Diumenge, 18/11:
18/11 - 17:30- MONTJUÏC_SOTILEZA- Gabia del Parc de Sant Marti-(C/Treball-C/Huelva)- Bcn.
Dijous, 22/11:
22/11 - 09:00- LA VELLA LOLA- SANT BOI DE LLOBREGAT - Baix LLobregat- Escola Barrufet-Mar Mediterrània.
Diumenge, 25/11:
25/11 - 18:00- PORT BO_HAVÀNAME- F.Major La Sagrera- Bcn.
******Radio Estel - Sons de la terra - Gerard Carrión
Dia d'emissió: Dissabtes (Barcelonès 106.6)
Horari: 09:00 a 10:00
Tipus de programa: Havaneres.

 

******
2n bloc: GIRONA, LLEIDA, VALENCIA I PROVINCIA:
Dissabte, 10/11:
10/11 - ------- XARXA- "Privat"- L'Escala.
10/11 - 19:00- ELS PESCADORS DE L'ESCALA- Poliesportiu- (1/2 part castanyada-Gratuit)- Riudarenes.
Dijous, 15/11:
15/11 - 20:00- LES ANXOVETES- Sala Alfons el Magnànim. Centre Cultural La Beneficència -Info 963 883 565- Corona, 36- Valencia.
Dissabte, 17/11:
17/11 - 19:00- CLARA BONFILL- Local Social- Cabanes.
17/11 - 21:00- PORT BO_BOIRA_.... "1ª Pastarada"-Rest. Nova Pasta- (Reserves:Matins:972300200- Caps Setmana:972611411)- Pg. de Cipsela,1- Llafranc.
Diumenge, 18/11:
18/11 - 16:00- PORT BO- "14:00 dinar-XXII Aniversari del Casal Sant Marc"- Sala- Sant Feliu de Pallerols.
Dijous, 22/11:
22/11 - 20:00- PORT BO- Alger (Algèria) -Basilique Notre Dame d'Afrique. 
Divendres, 23/11:
23/11 - 20:00- PORT BO- Alger (Algèria) - Sala Ibn Zeydum - 
Dissabte, 24/11:
24/11 - 18:00- PEIX FREGIT- ¿---------?- Palafrugell.
24/11 - 20:00- PORT BO- Alger (Algèria) -Sede I.C. 
24/11 - 23:00- BARCA DE MITJANA- Tav. La Bella Lola-972615279- Camí Ral,1-3- Mont-ras.
************

 

 

 

Relació "provisional sense confirmar" cantades Novembre 2018:MODIFICAT:02/11
1e bloc: BARCELONA I PROVINCIA:
Divendres, 09/11:
09/11 - 21:00
- ELS PESCADORS DE L'ESCALA- Sala Pal-ladius- Palleja.

09/11 - 17:00- LA MARBELLA DEL POBLENOU- "Homenatge a la Gent Gran"- Casal Joan Casanellas- C/Concili de Trento,35- Bcn.
Dissabte, 17/11:
17/11 - 19:30- PEIX FREGIT- Plaça Carme Monturiol- Bcn.
Diumenge, 18/11:
18/11 - 17:30- MONTJUÏC_SOTILEZA- Gabia del Parc de Sant Marti-(C/Treball-C/Huelva)- Bcn.
Dijous, 22/11:
22/11 - 09:00- LA VELLA LOLA- SANT BOI DE LLOBREGAT - Baix LLobregat- Escola Barrufet-Mar Mediterrània.
Diumenge, 25/11:
25/11 - 19:00- PORT BO_HAVÀNAME- F.Major La Sagrera- Bcn.
******
2n bloc: GIRONA, LLEIDA, VALENCIA I PROVINCIA:
Divendres, 02/11:
02/11 - 21:30- LES ANXOVETES- Alfolí de la Sal- C/Alfolí, 6- L'Escala.
Dissabte, 03/11:
03/11 - 19:00- SON DE L'HAVANA- Sala de Ball de l'Ajuntament- Torre-Serona.

Dissabte, 10/11:

10/11 - ------- XARXA- "Privat"- L'Escala.
10/11 - 19:00- ELS PESCADORS DE L'ESCALA- Poliesportiu- (1/2 part castanyada-Gratuit)- Riudarenes.
Dijous, 15/11:
15/11 - 20:00- LES ANXOVETES- Sala Alfons el Magnànim. Centre Cultural La Beneficència -Info 963 883 565- Corona, 36- Valencia.
Dissabte, 17/11:
17/11 - 19:00- CLARA BONFILL- Local Social- Cabanes.
17/11 - 21:00- PORT BO_BOIRA_.... "1ª Pastarada"-Rest. Nova Pasta- (Reserves:Matins:972300200- Caps Setmana:972611411)- Pg. de Cipsela,1- Llafranc.
Diumenge, 18/11:
18/11 - 16:00- PORT BO- "14:00 dinar-XXII Aniversari del Casal Sant Marc"- Sala- Sant Feliu de Pallerols.
Dijous, 22/11:
22/11 - 20:00- PORT BO- Alger (Algèria) -Basilique Notre Dame d'Afrique. 
Divendres, 23/11:
23/11 - 20:00- PORT BO- Alger (Algèria) - Sala Ibn Zeydum - 
Dissabte, 24/11:
24/11 - 18:00- PEIX FREGIT- ¿---------?- Palafrugell.
24/11 - 20:00- PORT BO- Alger (Algèria) -Sede I.C. 
24/11 - 23:00- BARCA DE MITJANA- Tav. La Bella Lola-972615279- Camí Ral,1-3- Mont-ras.

 

 

 

Relació cantades del 19 al 29/10/2018: MODIFICADA:19/10
1e bloc: BARCELONA I PROVINCIA:
Divendres, 19/10:
19/10 - 22:00- ULTRAMAR- Encants Nous-Placeta dels Enamorats- C/Aragó(Dos de Maig/Cartagena)- Bcn.:ANUL-LADA PER PREVISIÓ DE MAL TEMPS.
Dissabte, 20/10:
20/10 - 20:15- MESTRE D'AIXA- "Marató per Caritas"- Plaça Santa Anna- Mataró.
20/10 - 21:30- PORT BO- "Nit de taverna-Sopar i Cantada"- El Social- 937831917- C/Font Vella, 40- Terrassa.:Port Bo:Bon dia Colla, la cantada d'avui a Terrassa no la farem perquè la grip ens ha jugat una mala passada. La farà el grup Arjau en lloc nostre. Salut hi hagi....
Dimecres, 24/10:
24/10 - 18:00- PORT BO_COBLA MONTGRINS_ Direcció ANTONI MAS- ACOBLATS- "La cobla a la taverna"- Teatre Kursaal- 938723636- Pg.de Pere III, 35- Manresa.
Dissabte, 27/10:
27/10 - 18:30- MAR I VENT- Escola Mossèn Jacint Verdaguer- C/Lleida,32- Bcn.
27/10 - 19:00- CAVALL BERNAT- OCAB-Auditori Pepita Selles- C/Entença, 218- Bcn.
27/10 - 19:00- LES ANXOVETES- Presenten nou espectacle«(d)ones» i nou disc amb deu composicions pròpies- Casal de Cultura Robert Brillas- C/Angel Guimera, 38- Esplugues de Llobregat.

27/10 - 19:00- MAR SALADA- Casa Soria-Avda. Meridiana,211- Bcn.
27/10 - 20:30- PORT BO- Ermita Sant Simó- Camí Ral El Ravalet, 8- Mataró.
****Radio Estel - Sons de la terra - Gerard Carrión 
Dia d'emissió: Dissabtes (Barcelonès 106.6)
Horari: 09:00 a 10:00
Tipus de programa: Havaneres.
******
2n bloc: GIRONA, LLEIDA, TARRAGONA I PROVINCIA:
Dissabte, 20/10:
20/10 - 12:15- LES ANXOVETES- Plaça del Vi- Girona.
20/10 - 21:00- CABOTATGE- Hostal Totsompops- "sopar, a prendre copes o a tastar el cremat"-972389196-645955830- Avinguda 11 de Setembre, 7- Colera.
Diumenge,21/10:
21/10 - 18:00- INDIRA FERRER MORATO- "Pres. disc Iberia"- Teatre Municipal- Palafrugell.
21/10 - 18:00- Duet NEUS MAR I IMMA PRESAS, Cor Geriona, PEIX FREGIT, Sara i Maria Bañeras (duet líric), amb acompanyament d’Abraham Espinosa i Palamós Gospel Choir- A benefici Creu Roja-Teatre La Gorga- C/Ave Maria- Palamós.
Divendres, 26/10:
26/10 - 19:00- PORT BO- "Homenatge a Jose Luis Ortega Monasterio"- Museu del Suro- Placeta del Museu,S/n- Palafrugell.
26/10 - 21:00- LES VEUS DE REUS- El Circol- Reus.

26/10- ¿-----?- SON DE L'HAVANA- Montbrió del Camp. Hotel Termes.
Dissabte, 27/10:

27/10 - 19:00- LES VEUS DE REUS- C/Miami- Barri Monestir- Reus
27/10 - 21:00- BOIRA- Sala Gran. Canonja- Seu Vella- Turó de la Seu Vella- Lleida.
Dilluns, 29/10:
29/10 - 19:15 TERRA ENDINS- Escales de la Catedral- Girona.

 
 ************
 
 
Relació cantades del 11 al 15/10/2018MODIFICADA:13/10-14/10
1e bloc: BARCELONA I PROVINCIA:

Dijous, 11/10:
11/10 - 22:30- ELS PESCADORS DE L'ESCALA- F.Major Cal Rubió-Santa Margarida i els Monjos. 
Dissabte, 13/10:
13/10 - 17:30- MONTJUÏC- Plaça Can Roses- Bcn.
13/10 - 21:00- MAR BRAVA- C/Cardenal Reig (placeta)-Sant Ramon Nonat- Bcn.
Diumenge,14/10:
14/10 - 18:00- CAVALL BERNAT-Plaça Torre Llobeta- Bcn.
14/10 - 19:00- LES ANXOVETES- Sala del Centre Cultural- Cantallops- Avinyonet del Penedes.
14/10 - 19:30- BARCAROLA- C/Joan Maragall- (per pluja Sala Iberia)- Sant Feliu de Llobregat.
14/10 - 20:00- L'EMPORDANET- Plaça Sant Ildefons- Cornellà de LLobregat.
Dilluns, 15/10:
15/10 - 20:00- PORT BO- Envelat- Caldes de Montbui.
****
Radio Estel - Sons de la terra - Gerard Carrión 
Dia d'emissió: Dissabtes (Barcelonès 106.6)
Horari: 09:00 a 10:00
Tipus de programa: Havaneres.

******
2n bloc: GIRONA, ANDORRA I PROVINCIA:
Dijous, 11/10:
11/10 - 20:30- LES ANXOVETES- Pres.Nou espectacle i Nou CD:(D)ones- Auditori-Sala Montsalvatge-872080709- Pg. de la Devesa,35- Girona.
Divendres,12/10:
12/10 - 16:00- ULTRAMAR- "dinar"- Local Social- Masarac.
12/10 - tarda- ELS PESCADORS DE L'ESCALA- "Festa de la Vellesa"- Sala de la Societat- Cantallops.
Dissabte,13/10:
13/10 - 17:30- PEIX FREGIT- A l'Esplanada de l'Ermita- Cogolls.
13/10 - 23:00- DOLÇA PETXINA- Tav. La Bella Lola-972615279- Camí Ral,1-3- Mont-ras.
Diumenge,14/10:
14/10 - 17:00- MAR D'AMUNT- "14:00- dinar- XXI Homenatge a la Gent Gran"- Sala de ball- Sant Climent Sescebes.
14/10 - (19:00)19:30- TERRA ENDINS- Plaça Major - Les Preses.
14/10 - 21:00- LES VEUS DE REUS- Cercle d'Amics-Plaça Portal,3- Alcover.
************
 
 

 

Relació cantades del 03/10 al 15/10/2018.:MODIFICADA:06/10+09/10

1e bloc: BARCELONA I PROVINCIA:

Dimecres, 03/10:

03/10 - 19:30- DOLÇA PETXINA- Plaça Sarrià-Envelat- Bcn.

Divendres, 05/10:
05/10 - 20:30- SON DE L'HAVANA- Pistes Poliesportives del Parc Joan Miro- Aragó, 2- Bcn.
05/10 - 20:30- FARONERS DE CALELLA- Plaça Ajuntament- Calella de la Costa.
05/10 - 22:00- VELA MAJOR- Plaça Josep Obiols- F.Major Sarria- Bcn.
Dissabte, 06/10:
06/10 - 17:30- GRUP D'HAVANERES CASTELLBISBAL_HAVANERES SANT FELIU_MARINA MUSICAL_MARINERS D'EGARA_LES VEUS DEL DILLUNS- "2ªTrobada d'Havaneres i Cançons"- Palau dels Requesens-La Gòtica- Pl.Palau Requesens, s/n- Bcn.

06/10 - 19:00- MAR SALADA- Casa Cantabria-C/Sor Eulalia d'Anzizu,45- MOLINS DE REI
06/10 - 20:00- SON DE L'HAVANA- Pres.CD:L'Illa perduda"- Concert solidari(10€)- Sala Pal-ladius- 936630000- C/Mare de Dèu de Loreto, 20- Palleja.
06/10 - 21:00- LES ANXOVETES- Pres.Nou espectacle i Nou CD:(D)ones- Teatre Kursaal- Pg. de Carles III, 35- Manresa.
06/10 - 21:00- CAVALL BERNAT- Travessera de les Corts, 215-Devant Mercat les Corts- Bcn.
Diumenge, 07/10:
07/10 - 19:00- XATO- Plaça de la Fragata- Sitges.
07/10 - 19:30- MAR I VENT- Plaça Congres- Bcn.
07/10 - 20:00- SON DE L'HAVANA- Parc de Josep Maria Serra Martí- Barri Canyelles- Bcn.

Dijous, 11/10:

11/10 - 22:30- ELS PESCADORS DE L'ESCALA- F.Major Cal Rubió-Santa Margarida i els Monjos.

Dissabte, 13/10:
13/10 - 17:30- MONTJUÏC- Plaça Can Roses- Bcn.
13/10 - 21:00- MAR BRAVA- C/Cardenal Reig (placeta)-Sant Ramon Nonat- Bcn.
Diumenge,14/10:
14/10 - 18:00- CAVALL BERNAT-Plaça Torre Llobeta- Bcn.

14/10 - 19:00- LES ANXOVETES- Sala del Centre Cultural- Cantallops- Avinyonet del Penedes.
14/10 - 19:30- BARCAROLA- C/Joan Maragall- (per pluja Sala Iberia)- Sant Feliu de Llobregat.
Dilluns, 15/10:
15/10 - 20:00- PORT BO- Envelat- Caldes de Montbui.

****Radio Estel - Sons de la terra - Gerard Carrión

Dia d'emissió: Dissabtes (Barcelonès 106.6)

Horari: 09:00 a 10:00

Tipus de programa: Havaneres.

******
2n bloc: GIRONA, ANDORRA I PROVINCIA:
Dijous, 04/10:
04/10 - 22:00- ARJAU- "Privat"- Palamós.
Divendres,05/10:
05/10 - 21:00- ARRELS ESCALENQUES- "Sopar botifarres...."- 46ª Festa Barri Sant Grau- Caldes de Malavella.
Dissabte, 06/10:
06/10 - 19:00- NORAI_MERAKI(cançons de musicals)- "10ª Havaneres solidares en benefici C:E:E, Els Àngels"- Teatre Gorga-972602330- C/Ave Maria,3- Palamós.
06/10 - 22:30- L'ESPINGARI- Rest. La Selvatana-972314148- C/Allada,5- Palamós.
Diumenge,07/10:
07/10 - 12:00- OREIG DE MAR- "28a Festa de l'Anxova"- a La Riba- L'Escala.
07/10 - 12:45- CAVALL BERNAT- Plaça de la Germandat- Sant Julià de Loria.
07/10 - 15:30- RETORN- Centre Cívic- Sant Pere Pescador.
07/10 - 18:30- ELS PESCADORS DE L'ESCALA- "Fira de l'Avellana"- Brunyola.
Dijous, 11/10:
11/10 - 20:30- LES ANXOVETES- Pres.Nou espectacle i Nou CD:(D)ones- Auditori-Sala Montsalvatge-872080709- Pg. de la Devesa,35- Girona.
Divendres,12/10:

12/10 - 16:00- ULTRAMAR- "dinar"- Local Social- Masarac.
12/10 - tarda- ELS PESCADORS DE L'ESCALA- "Festa de la Vellesa"- Sala de la Societat- Cantallops.
Dissabte,13/10:
13/10 - 17:30- PEIX FREGIT- F.Major- Cogolls.
13/10 - 23:00- DOLÇA PETXINA- Tav. La Bella Lola-972615279- Camí Ral,1-3- Mont-ras.
Diumenge,14/10:
14/10 - 19:30- TERRA ENDINS- Gala - Les Preses.

14/10 - 21:00- LES VEUS DE REUS- Cercle d'Amics-Plaça Portal,3- Alcover.

 ************

 

Relació cantades del 26/09 al 04/10/2018:MODIFICADA 28/09
1e bloc: BARCELONA I PROVINCIA:
Divendres, 28/09:
28/09 - 19:00- BARCAROLA- Teatre Lluisos d'Horta- C/Feliu i Codina, 7- Bcn.

Dissabte, 29/09:
29/09 - 17:30- BARCA DE MITJANA- Rambla de la Granja- Molins de Rei.
29/09 - 19:30- MESTRE D'AIXA- F.Major del Barri Sant Pere- Sant Fost de Campsentelles.
29/09 - 18:30- L'ESPINGARI- C/Nostra Senyora dels Angels- Barri Pont Vell- Ripollet.
29/09 - 22:00- LES ANXOVETES- Jardins de Mon Racó- El Prat de Llobregat.
29/09 - 22:00- ARJAU- "Privat"- Vilassar de Mar.
Diumenge, 30/09:
30/09 - 18:00- MONTJUÏC- C/Vilardell- F.Major Hostafrancs- Bcn
30/09 - 19:00- NORAI- al Casino- Alpens.
30/09 - 19:00- XARXA- Plaça Barceloneta- Bcn.
30/09 - 19:00- PEIX FREGIT- Plaça Ajuntament- Sant Vicenç de Castellet.
30/09 - 19:30- SON DE L'HAVANA- Barri del Pedró-Plaça Pallars- Cornella.
30/09 - 20:00- TELA MARINERA- F.Major Barri Les Termes- Sabadell.
Dilluns, 01/10:
01/10 - 19:00- ULTRAMAR- Casal Cívic-"Dia Internacional Gent Gran"- C/Ramon Abadal, s/n- Santa Perpetua de Mogoda.
Dimecres, 03/10:
03/10 - 19:30- DOLÇA PETXINA- Plaça Sarrià-Envelat- Bcn.
******
2n bloc: GIRONA, LLEIDA, TARRAGONA I PROVINCIA:
Dimecres, 26/09:
26/09 - 22:00- PORT BO- Plaça del Ball- Artesa de Segre.
Dijous, 27/09:
27/09 - 20:00- LA RIBERA- Pavelló- Sils.
27/09 - 22:00- MAR D'AMUNT- Sala Polivalent- Colera.
Divendres, 28/09:
28/09 - 10:45- CABOTATGE- Residencia Nova Llar- Avda.Josep Tarradellas- Blanes.
28/09 - 19:30- XATO_BOIRA- Rambla Sant Joan- Lleida.
28/09 - 21:30- PENJATS DE L'HAM- "Nit d'Havaneres- Menú especial"- Rest. Miramar-977360063- Cambrils.
28/09 - 22:00- PORT BO-  "XI Cantada D'Havaneres Penya Blaugrana"- Casal del Poble- Bordils.
28/09 - 23:30- SONS DEL MAR- (21:30 sopar)- Sala Polivalent- Pradell de la Teixeta.
Dissabte, 29/09:
29/09 - 19:00- TERRA ENDINS- Plaça de l'Església- Riudellots.
29/09 - 23:30- CAVALL BERNAT- (21:30 sopar)- Plaça- Aguiló.
Diumenge, 30/09:
30/09 - 12:00- ELS CREMATS- Sala Sant Domènec- La Seu d'Urgell.
30/09 - 15:00- RETORN- Plaça Major- Borrassa.
30/09 - 18:00- NEUS MAR&EMILIO- Plaça Escoles- Sant Miquel de Campmajor.
Dilluns, 01/10:
01/10 - 19:00- SON DE L'HAVANA- Plaça dels Bous(per pluja Zona Esportiva)- Hostalric.
01/10 - 20:00- RETORN- Plaça 1 d'Octubre- Cervia de Ter.
Dijous, 04/10:
04/10 - 22:00- ARJAU- "Privat"- Palamós.
************* 

 

 

 

Relació cantades del 21 al 24/09/2018:MODIFICADA:21/09
1e bloc: BARCELONA I PROVINCIA:

 

Divendres,21/09:

21/09 - 18:00- Acte de descoberta de la placa dels "Jardins Antònia Vilàs" - amb participació del Grup d'Havaneres Casal Gent Gran Barceloneta,amics i familiars.

21/09 - 19:00- NEUS MAR- Jardins Antònia Vilàs- C/Balboa i Ginebra- Barceloneta- Bcn.
21/09 - 20:00- BARCA DE MITJANA- Plaça Wagner (Ganduxer/Diagonal-Turo Parc)- Bcn.
21/09 - 22:00- ULTRAMAR- C/Francesc Macià- Barri Sant Miquel- Granollers.
Dissabte, 22/09:
22/09 - 12:00- NEUS MAR- C/Jordi de Sant Jordi- Bcn.
22/09 - 15:35- FOLK MONTJUÏC- Plaça Catalunya/C.Pelai- Escenari Taronja- Bcn.

22/09 - 19:00- XARXA- C/Ferrocarrils Catalans-Barri Almeda- Cornellà

22/09 - 21:00- ARJAU_BORINQUEN- "20ena Nit d'Havaneres i Rom"- Plaça d'Ocata- Masnou.

22/09 - --nit--- BARCAROLA- "Privat"- Camping- Mataró.
Diumenge, 23/09:
23/09 - 18:00- MAR BRAVA- Parc de la Bassa- Vallirana.

23/09 - 18:00- COR DE CATALUNYA- C/Vilaseca,34- Sant Joan de Vilatorrada.
23/09 - 20:00- ELS PESCADORS DE L'ESCALA- Pista coberta del Parc Pou d'en Fèlix- Esplugues de llobregat.
Dilluns, 24/09:
24/09 - 12:00- PORT BO- Plaça Reial- F.Major La Mercè- Bcn.
24/09 - 17:00- NEUS MAR- Plaça Reial- F.Major La Mercè- Bcn.
24/09 - 18:00- PORT BO-ACOBLATS amb Montgrins- (Concert Solidari 10€)- Envelat-Pg.Manel Puigvert- Calella de Mar.
24/09 - 19:00- ARJAU- Plaça Reial- F.Major La Mercè- Bcn.
24/09 - 19:30- MAR ENDINS- Reial Club Marítim- Moll d'Espanya-Bcn.
24/09 - 20:00- MAR BRAVA- C/Jordi de Sant Jordi- Bcn.
24/09 - 20:00- PORT VELL- Plaça Sant Jordi- L'Hospitalet de Llobregat.
******
2n bloc: GIRONA, VIZCAYA I PROVINCIA:
FUNDACIÓ ERNEST MORATÓ:
No us perdeu aquest divendres, dia 21 de setembre a les 19.30h a la Biblioteca de Palafrugell la darrera xerrada del cicle de conferències d'havaneres del 2018: "Consideraciones sobre los orígenes de la contradanza habanera" a càrrec del Dr. Cecilio Tieles. Tota la informació de la xerrada la trobareu al web: www.fundacioem.com
Divendres,21/09:
21/09 - 18:00- TERRA ENDINS- Plaça Firal- Santa Coloma de Farners.
21/09 - 19:00- TRIO ARRELS DE MENORCA- "XXXII Festival de Habaneras"- Plaza de la Estación- Getxo.
Dissabte, 22/09:
22/09 - 18:00- PORT BO- "52º Aniversari" (A benefici Cáritas Palafrugell-8€)- Teatre Municipal-C/Sta. Margarida,1- Palafrugell.
22/09 - 18:00- LES ANXOVETES- Al Pavelló- Vidra.
22/09 - 19:00- BARCA DE MITJANA- "XXXII Festival de Habaneras"- Plaza de la Estación- Getxo.
Diumenge, 23/09:
23/09 - 20:00- NEUS MAR QUARTET- Espai Polivalent- Vall-llobrega.
Dilluns, 24/09:
24/09 - 20:00- LES ANXOVETES- Plaça Nova- Les Planes d'Hostoles

 

 

Relació cantades del 13 al 17/09/2018:
1e bloc: BARCELONA I PROVINCIA:
Dijous, 13/09:
13/09 - 20:00- PORT BO- Espai Garden(Al costat EMD Rbla. Mossen Jacint Verdaguer)- Valldoreix.
13/09 - 22:00- SON DE L'HAVANA- Plaça Montseny-Avda.Diagonal,62-82- F.Major Poblenou- Bcn.
Divendres, 14/09:
14/09 - 21:00- BARCA DE MITJANA- F.Major C/ Sant Pelegrí- Mataró.
14/09 - 22:00- LA MARBELLA DEL POBLENOU- C/Maria Aguiló(Llull-Joncar- F.Major Poblenou- Bcn.
14/09 - 22:00- FOLK MONTJUÏC- C/Aviador Duran-Aviador Ruiz de Alda-Barri Plus Ultra- Bcn.
Dissabte, 15/09:
15/09 - 18:00- ULTRAMAR- Plaça Prim- F.Major Poblenou-Bcn.
15/09 - 20:00- PORT BO- Casal Can Gorgs- Ronda Catalunya,85- Barbera del Valles.
15/09 - 22:00- BARCA DE MITJANA- Can Mercader-C/Sant Bru,60- Badalona.
15/09 - 22:00- PIRATS PEL MAR- Plaça Diamant- Bcn.
Diumenge,16/09:
16/09 - 17:00- PORT VELL- Festa Residencia d'Avis- Navarcles.
16/09 - 18:00- ARJA- Parc de l'Escletxa- Sant Feliu de Codines.
16/09 - 18:00- XATO- F.Major- Rbla de la Girada- Vilafranca del Penedes.
16/09 - 18:00- NEUS MAR&EMILIO- Ermita de Lurdes- Camí del Castell,s/n- Tona.
16/09 - 18:30- PORT BO- Casino Aliança del Poblenou- Rbla.del Poblenou, 42- Bcn.
16/09 - 18:30- LA VELLA LOLA- F.Major C/Ricoma- Granollers.
16/09 - 18:30- ELS CREMATS- Plaça de l'Església- Sant Cebria de Villalta.
16/09 - 19:00- LES ANXOVETES- Parc Central Poblenou( Bac de Roda/Av.Diagonal)- F.Major Poblenou- Bcn.
16/09 - 19:30- TELA MARINERA- Plaça del Treball- Sabadell.
16/09 - 20:00- PEIX FREGIT- "XXXV Fira D'artesans"- (En cas de pluja al Mercat Vell)- Mollet del Vallès.
16/09 - 20:00- CAVALL BERNAT- F.Major Barri La Plana del Pintor-Plaça Caucas- Sabadell.
**^****
2n bloc: GIRONA, TARRAGONA, LLEIDA I PROVINCIA:
Divendres, 14/09:
14/09 - 20:00- CLARA BONFILL- Auditori Viader-Casa Cultura- Plaça del Hospital- Girona.
14/09 - 22:00- NEUS MAR "Cromatismes"- Pavelló- Riudarenes.
Dissabte, 15/09:
15/09 - 12:00- LA VELLA LOLA_CANTAIRES DEL MONTGRÍ- "XXI Festa de la sal"- Riba Nova- L'Escala.
Diumenge,16/09:
16/09 - 17:00- BARCA DE MITJANA- Plaça Major- Castellfollit de la Roca.
16/09 - 18:30- ULTRAMAR- Plaça Major- Vilafant.
16/09 - --*----- ELS PESCADORS DE L'ESCALA- *A les 18 hores. Espectacle a càrrec del grup “TRIBUT DE LA TRINCA” a la pista poliesportiva i A continuació, cantada d’Havaneres)- Pavelló- Fogars de la Selva.
16/09 - 20:00- XARXA- Plaça del Castell- Torredembarra.
16/09 - 21:30- LES VEUS DE REUS_SONS DEL MAR- Plaça Mercadal- Reus.
Dilluns, 17/09:
17/09 - 21:30- PORT BO- (20:30 botifarrada)- Poliesportiva-Zona Esportiva- Riudarenes.

 

 

 

 

Relació cantades del 06 al 14/09/2018:MODIFICADA:06/09
1e bloc: BARCELONA I PROVINCIA:
Divendres, 07/09:
07/09 - 21:30- SON DE L'HAVANA- Plaça Catalunya- Calella de Mar/Costa.
07/09 - 22:00- PORT BO- "26è Aplec Sant cornelia"- Pista Parc Pompeu Fabra- Cardedeu.
07/09 - 22:00- ELS CREMATS- Jardins del Palau Tolrà- Castellar del Vallès.
07/09 - 22:00- CAVALL BERNAT- Envelat Can Carrança- Martorelles.
07/09 - 22:00- LA VELLA LOLA- "Privat"- Tordera.
07/09 - 22:30- BARCA DE MITJANA- (21:sopar+bingo)- Plaça Mañé i Flaquer- Bcn.
Dissabte,08/09:
08/09 - 13:00- PORT VELL- Ermita de la Mare de Deu de les Arenes- Castellar del Valles.

08/09 - 13:00- MARINA MUSICAL- (Dinar)- Jardins Elies Ortiz- C/Sant Eloi- Bcn.

08/09 - 18:00- SORTIDES DEL MAR_VEUS DEL SEGRIA_SA PARRANDA_ESCAMARLANS DE PALAU_LA VELLA LOLA_CABOTATGE_XALOC_ROCA GROSSA_LA PETITA HAVANA_BORINQUEN_VEUS DE SIÓ_DOLÇA MAR_MARINA MUSICAL_VELA LATINA_NOVA OLLA BARREJADA_XARXA_XATO_COR DE CATALUNYA- "XXXV Trobada de Cantaires d'Havaneres de Catalunya"- Parc de l'Agulla(per pluja al Museu de la Tècnica)- Manresa.


08/09 - 19:00- REMS- Carrer 514(costat Club Nàutic-Pg.Marítim-Platja)- Castelldefels.
08/09 - 20:00- ELS PESCADORS DE L'ESCALA- Sala Polivalent- Santa Maria de Besora.
08/09 - 20:30- MONTJUÏC- (20:30 sopar)- "Mil·lenari Parroquia Mare de Deu del Port"- Sant Eloi,9- Bcn.
08/09 - 21:00- PORT BO- (21:00 sardinada)- Plaça de Ca l'Anton- Rellinars.
08/09 - 21:00- LA RIBERA- Platja de la Murtra- Viladecans.
08/09 - 21:00- VELA MAJOR-(sardinada)- Platja de les Barques- Sant Pol de Mar.
08/09 - 22:00- BARCAROLA- (21:00 sopar)- Plaça Palau-Ciutat Jardí- Mataró.
08/09 - 22:00- CAVALL BERNAT- Pati del Casino--C/Agustí Vinyamata, 21- Granollers.
08/09 - 23:00- LA VELLA LOLA- "Privat"- Viladecavalls.
Diumenge,09/09:
09/09 - 18:00- BARCAROLA- Plaça Major- Calders.
09/09 - 18:00- MONTJUÏC- El Pati La Pista(Pl.Esglesia)- Sant Pere de Ribes.
09/09 - 19:00- MESTRE D'AIXA- Festa Major Carrer Milans- Mataró.
09/09 - 19:00- LA VELLA LOLA- Local Social- Can Volart- Canoves i Samalus.
09/09 - 19:00- MAR ENDINS- Plaça Catalunya- Castellgali.
09/09 - 20:00- LES ANXOVETES- Pati de Can Mas Bagà- Llinars del Valles.
09/09 - 20:00- ARJAU- Plaça de Can Torrents- La Roca del Valles.
09/09 - 20:00- BARCA DE MITJANA- Plaça de l'Església(per pluja Carpa de la Pl. de la Vila)- Sant Adria del Besos.
09/09 - 20:00- XARXA- F.Major Barri La Salut-Park Guell-C/Verdi-C/Albigesos- Bcn.
09/09 - 20:30- SON DE L'HAVANA- Rambla del Carme- Esplugues de Llobregat.
09/09 - 21:00- ELS CREMATS- Plaça de la Rectoria- La Torre D'Oristà.
09/09 - 22:00- PORT BO- Parc Gaudí- Alella.
09/09 - 22:30- ELS PESCADORS DE L'ESCALA- Plaça de la Vila- (per pluja al pavelló 11 de Setembre)- Sant Celoni.
09/09 - 23:00- CREMA CATALANA_CAVALL BERNAT- Plaça del Valles- Sabadell.
Dilluns, 10/09:
10/09 - 19:00- ESCAMARLANS DE PALAU- Casal de la Gent Gran - Avda.Vilassar de Dalt,8-10- Vallromanes.
10/09 - 22:00- PEIX FREGIT(21:00 sopar Mongetada)- Plaça de Vila- Tiana.
10/09 - 22:00- SON DE L'HAVANA- Plaça de l'Església- Sant Andreu de la Barca.
10/09 - 22:00- MONTJUÏC- (21:00 sopar popular)- Jardins d'Oriol Martorell- Llorenç del Penedes.
10/09 - 23:00- ARJAU- (21:15 sopar)- Llarc del Parc- Olesa de Montserrat.
Dimarts, 11/09:
11/09 - 18:00- MONTJUÏC- Plaça Catalunya- Terrassa.
11/09 - 19:00- REMS- Plaça de la Vila- Martorell.
11/09 - 19:00- CAVALL BERNAT- Plaça Rafael Casanovas- Abrera.
11/09 - 19:00- XATO- Parc-Pg. Joan Maragall(per pluja Sala Polivalent- Avinyó. 

11/09 - 19:00- CABOTATGE- Plaça Catalunya- Santa Susanna.
11/09 - 19:30- L'ESPINGARI- Plaça d'Antonio Baque- La Llagosta.
11/09 - 20:00- BARCA DE MITJANA- Parc Gall Mullat(per pluja Nau Sanahuja)- Piera.
11/09 - 21:00- ELS PESCADOR DE L'ESCALA- Plaça de l'Església- La Garriga.
11/09 - 21:00- MAR ENDINS- Pati del Torrent Ballester- Viladecans.
11/09 - 21:00- MAR I VENT- Plaça del Mercat- Bellvitge- L'Hospitalet Llobregat.
11/09 - 21:30- L'ESPINGARI- Plaça del Poble-Terra Nostra- Montcada i Reixac.
11/09 - 22:00- NORAI- Plaça Ajuntament- Sant Sadurní d'Anoia.
11/09 - 22:00- SON DE L'HAVANA- C/Pallars-C/Espronceda-F.Major Poblenou- Bcn.
Dimecres,12/09:
12/09 - 19:30- BARCAROLA- Parc de les Rieres-Avda. Estatut de Catalunya,2- Bcn.
12/09 - 22:00- LLOPS DE MAR- Plaça d'Espronceda- F.Major Poblenou- Bcn.
Dijous, 13/09:
13/09 - 20:00- PORT BO- Espai Garden(Al costat EMD Rbla. Mossen Jacint Verdaguer)- Valldoreix.
13/09 - 22:00- SON DE L'HAVANA- Plaça Montseny-Avda.Diagonal,62-82- F.Major Poblenou- Bcn.
Divendres, 14/09:

14/09 - 21:00- BARCA DE MITJANA- F.Major C/ Sant Pelegrí- Mataró.
14/09 - 22:00- LA MARBELLA POBLENOU- C/Maria Aguilo(Llull-Joncar- F.Major Poblenou- Bcn.
14/09 - 22:00- FOLK MONTJUÏC- C/Aviador Duran-Aviador Ruiz de Alda-Barri Plus Ultra- Bcn.

 

******
2n bloc: GIRONA, TARRAGONA, LLEIDA I PROVINCIA:
Dijous, 06/09:
06/09 - 22:00- HABANA VIEJA- Plaça Poblet i Teixidó- Montblanc.
Divendres,07/09:
07/09 - 20:00- XATO- Socis Club de Tenis- Lleida.
07/09 - 20:00- BOIRA- Plaça Major- Vilanova de Meià.
07/09 - 20:15- PEIX FREGIT- Plaça Lluis Company- Castell D'Aro.
07/09 - 22:00- ARJAU- Pordoguer- Cadaques.
07/09 - 22:00- ELS PESCADORS DE L'ESCALA- Platja de la Perola- Roses.

07/09 - 22:00- TERRA ENDINS- "XXVIII Cantada"- Club de Petanca(per pluja Gimnàs Escola Pericot)- Barri Montilivi- Girona.
07/09 - 22:30- LLOPS DE MAR- Claustre del Carme- Olot.
07/09 - 23:00- LES ANXOVETES- Plaça Sant Joan(per pluja Sala Polivalent)- Solsona.
Dissabte, 08/09:
08/09 - 15:30- SONS DEL MAR- "Privat"- Tarragona.
08/09 - 17:00- L'EMPORDANET- Residència Montsacopa- Festes del Tura- Olot.
08/09 - 18:00- SON DE L'HAVANA- F.Major- Juncosa.
08/09 - 19:30- SONS DEL MAR- Plaça dels Groxadors- Les Piles de Gaià.
08/09 - 20:15- SOPA DE PEIX- Espai dels Rentadors- Els Garidells.
08/09 - 21:00- CANTAIRES DEL MONTGRI- (21:00 sopar)- Sala Polivalent- Ullà.
08/09 - 21:00- RETORN-(21:00 sopar)- F. Major- Orfes.
08/09 - 21:15- BARCA DE MITJANA- El Clot dels Mussols-972620031- Hotel Tamariu- Pg. del Mar,2- Tamariu.
08/09 - 22:00- LLOPS DE MAR- Plaça de Girona- Sant Feliu de Guixols.
08/09 - 22:00- MAR I VENT- CAMPING CARAVANING - Palafolls.
08/09 - 22:00- BALANDRA- Barri Inmaculada- Reus.
Diumenge,09/09:
09/09 - 15:30- SONS DEL MAR- (13:30 paella popular)- Parc La Fabrica- Pla de Santa Maria.
09/09 - 17:00- SOPA DE PEIX- Ermita dels Torrents- Vimbodi.
09/09 - 18:00- NEUS MAR QUINTET- Plaça Forgas- Begur.

09/09 - 18:00- TERRA ENDINS- Plaça de Domènec Fita- Barri Montjuïc- Girona.

09/09 - 18:00- ARRELS ESCALENQUES- Parc Nuria Teres- Barri Sta. Eugènia de Ter- Girona.

09/09 - 22:00- PENJATS DE L'HAM- Centre Civic El Casalot-C/Pau Casals- Santes Creus.
09/09 - 22:30- BOIRA-(22:00 focs)- Pergola- Masies de Voltregà.
Dilluns,10/09:
10/09 - 16:30- SONS DEL MAR- Residencia- Cambrils.
10/09 - 18:00- CABOTATGE- Platja Canadell- Calella Palafrugell.

10/09 - 18:00- VELA MAJOR- Plaça llibertat- Vielha.

10/09 - 20:00- MESTRE D'AIXA- Piscines- F.Major- Breda.
10/09 - 20:00- PORT VELL- El Papiolet- Sant Jaume dels Domenys.
10/09 - 21:00- PORT BO- Plaça- Els Pallaresos.
10/09 - 21:00- HABANA VIEJA- Plaça Major- Riera de Gaià.
10/09 - 21:00- BARCAROLA- Jardins del Pavelló- Pobla de Mafumet.

10/09 - 21:00- LES VEUS DE REUS- Plaça Gabriel Ferrater i Soler-Barri Fortuny- Reus.
10/09 - 22:00- LES ANXOVETES- Plaça Major- Llivia.
10/09 - 22:00- ELS PESCADORS DE L'ESCALA- Plaça Major-(per pluja Casal)- La Riba.
10/09 - 22:00- SONS DEL MAR- Avda. dels Arcs-Pista- Vinyols i els Arcs.
10/09 - 22:00- SOPA DE PEIX- Teatre- Vilella Baixa.

10/09 - 22:00- L'ESPINGARI- Recinte de les Moreres- Priorat de Banyeres del Penedes.
10/09 - 22:30- ELS CREMATS- Es racó- Tossa de Mar.
10/09 - -nit---- LA RIBERA- "Privat"- Llagostera.
Dimarts, 11/09:

11/09 - 13:00- LLOPS DE MAR- Rest. Tisana-972 81 69 31- Pg. Marítim, 72- Platja d'Aro.
11/09 - 17:00- LA RIBERA- F.Major Sant Corneli- Cercs.
11/09 - 18:00- TERRAL- Plaça Antonio Mª Claret- Campdevanol.
11/09 - 18:00- BOIRA- Plaça del Portal- Bellver de Cerdanya.
11/09 - 18:00- SON DE L'HAVANA- Plaça Major- Viladrau.
11/09 - 20:00- XARXA- Plaça Sant Pere- Alfarras.
11/09 - 20:00- LA GUINGUETA- Plaça 11 Setembre- Linyola.
11/09 - 21:00- LES VEUS DE REUS- C/Miami- Reus.
11/09 - 21:00- PEIX FREGIT- Plaça Nova- Vilobi d'Onyar.
11/09 - 21:30- TERRA ENDINS-(21:00 Castellers)- Plaça President Irla- Santa Cristina d'Aro.
11/09 - 21:30- SONS DEL MAR- (21:00 sopar)- Plaça de l'Església- Vilallonga del Camp
11/09 - 21:30- NEUS MAR&EMILIO- Tamariu.

11/09 - 21:30- LES ANXOVETES- Plaça de l'Església- Armentera.
11/09 - 21:30- BALANDRA- Mas Vilanova- Reus.
11/09 - 22:00- ELS CREMATS- Plaça Catalunya- Llagostera.
11/09 - 22:00- LA VELLA LOLA- (21:00 SOPAR)- Bovera.
Divendres, 14/09:
14/09 - 20:00- CLARA BONFILL- Auditori Viader-Casa Cultura- Plaça del Hospital- Girona.
14/09 - 22:00- NEUS MAR "Cromatismes"- Pavello- Riudarenes.

 

 

 

Relació cantades del 30/08 al 06/09/2018:MODIFICADA: 30/08+31/08+02/09+03/09
1e bloc: BARCELONA I PROVINCIA:
Divendres,31/08:
31/08 - 19:00- BARCA DE MITJANA- Plaça de la Vila- Sant Adria del Besos.
31/08 - 19:30- MAR I VENT- Plaça de les Hortes- Granollers.
31/08 - 20:00- LES ANXOVETES- Plaça de Diagonal Mar(Josep Pla/Llull/Puigcerda- Bcn.
31/08 - 20:30- PORT BO- "Sardina Popular amb Havaneres- Plaça- Santa Eulalia de Riuprimer.
31/08 - 21:30- ALTAMAR- "Botifarrada Popular"- Parc Antonio Machado-Barri Cirera- Mataró.

31/08 - 22:00- COR DE CATALUNYA- Piscina- Canet de Fals(Fonollosa).
Dissabte, 01/09:
01/09 - 18:30- SIFASOL- F.Major Barri Puig Teuleria- Manlleu.
01/09 - 19:00- PIRATS PEL MAR-( Santuari de la Verge de la Salut)Centre Cívic l'Elèctric- Bcn.
01/09 - 19:30- ULTRAMAR- Plaça de Santo Domingo- Sant Feliu de codines.
01/09 - 19:30- LA VELLA LOLA- Plaça- Gaià- (Bages)
01/09 - 20:00- BARCA DE MITJANA- Plaça Merce Rodoreda- Premia de Mar.
01/09 - 22:00- MAR I VENT- Piscines- Castellnou de Bages.
01/09 - 22:00- NEUS MAR_XARXA_COR BONAIRE- "3e Festival Gent de Terra Endins"- Camp de les Lloses- Tona.
01/09 - 22:00- LLOPS DE MAR- Plaça del Mercat(per pluja al Local)- Montmajor.
01/09 - 22:00- SERRA DE MARINA- Rest. L'Ona- "Sopars musicals- 937522409- 937522181"- (Al costat Port Esportiu)- Ctra. Nacional II, Km.638.5- Premia de Mar.
01/09 - 22:00- FARONERS DE CALELLA_ "SARDINADA"- Rest.La Gabia-937695185- 656889328- Pg.Manuel Puigvert,s/n- Calella de la Costa.
01/09 - 23:00- SON DE L'HAVANA- (22:00 sardinada)- F.Major Sant Feliu- Castelloli.
Diumenge, 02/09:
02/09 - 17:00- ELS PESCADORS DE L'ESCALA- Plaça Ajuntament- Sants Vicenç de Torello.
02/09 - 18:00- SON DE L'HAVANA- Escenari Som Sapiens Publicación Palau Balta(per pluja Cal Figarot)- Vilafranca del Penedes.
02/09 - 19:00- PEIX FREGIT- Plaça Major- Centelles.
02/09 - 19:00- MONTJUÏC- C/Jocs Florals de Baix- F.Major Barri La Bordeta- Bcn.
02/0